o nas

Taneczny Klub Sportowy Dance & Dance został założony ponad 20 lat temu przez zawodową parę taneczną Katarzynę i Łukasza Grzęskich. Od 1998 roku, od początku swojej działalności ma swoją siedzibę w Toruniu w Klubie Zodiak przy ul. Wyszyńskiego 6.

Już po 2 latach działalności Klub zdobył III miejsce w klasyfikacji klubowej w cyklu turniejów Młodzieżowej Ligi Tanecznej. Zawody te odbywały się cyklicznie w Warszawie i brało w nich udział 40 klubów z całej Polski.

TKS Dance & Dance jest organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca “Kopernik”, na którym dwukrotnie gościł Stefano Terrazzino (zdobywca “Kryształowej Kuli” w popularnym show telewizji TVN – Taniec z Gwiazdami), jak również Iwona Pavlović i Piotr Galiński – Jurorzy programu Taniec z Gwiazdami.

TKS Dance & Dance był również organizatorem Mistrzostw Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w tańcu towarzyskim oraz Pucharu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego.

TKS Dance & Dance jest jednym z trzech klubów w województwie kujawsko-pomorskim, który może poszczycić się zdobyciem największej ilości medali podczas w/w imprez (pozostałe 2 kluby reprezentują Bydgoszcz).

W TKS Dance & Dance gościli również znani szkoleniowcy tacy jak:

Agustin Egurrolla – juror popularnego programu YOU CAN DANCE
Iwona Pavlowić – Juror Tańca z Gwiazdami
Stefano Terrazzino – dwukrotny zdobywca kryształowej kuli w Tańcu z Gwiazdami, który obecnie jest konsultantem par turniejowych w stylu latynoamerykańskim.
Marek Fiksa i Kinga Jurecka Fiksa – wielokrotni Mistrzowie Polski w stylu latynoamerykańskim.
Robert Wota – międzynarodowy sędzia i konsultant najlepszych par polskich i zagranicznych.
Mariusz Grzejszczak – Szkoleniowiec tańców latynoamerykańskich, Sędzia Federacji Tańca Sportowego
Andrzej Sadecki i Karina Nawrot-Sadecka – Wielokrotni Mistrzowie Polski Amatorów i Zawodowców, V-ce Mistrzowie Świata i Europy federacji WDC, V-ce Mistrzowie Europy Zawodowców i finaliści Mistrzostw Świata federacji WDSF, Trenerzy i szkoleniowcy finalistów Mistrzostw Polski, v-ce Mistrzów Europy w kategorii Youth. 15 lat doświadczenia trenerskiego.

Taneczny Klub Sportowy Dance & Dance koncentruje się na szkoleniu sportowych par tanecznych i przygotowaniu początkujących tancerzy do rozpoczęcia profesjonalnej kariery tanecznej.